Servis +420 225 001 532

TEM Richard Wolf

V historii naší společnosti existují milníky, kdy jsme představili technologii, která změnila medicínu a její budoucí vývoj. Jedna z takových technologií je i transanální mikrochirurgie (TEM) Richard Wolf. Jedná se o miniinvazivní metodu resekce tumoru střeva, kterou lze provádět až do hloubky 20 cm.

Richard Wolf je první společností, která představila metodu transanální mikrochirurgie se 3D obrazem. Díky tomu se metoda rozšířila nejen v celé České republice, ale i v celosvětovém měřítku. Přestože některé indikace jsou dnes řešeny za pomoci flexibilní endoskopie, TEM má stále neochvějné místo v distální části tlustého střeva.

Stejně jako většina portfolia společnosti Richard Wolf i TEM ušla značnou cestu v inovaci od jejího uvedení na trh. Novinkou je stereoskopická optika s možností přizpůsobení rozteče očí (na obrázku níže). Zcela novým konceptem je systém Key Port (na obrázku výše), který je levnější alternativou ke standardní TEM a umožňuje snadnější zavedení. Společně se systémem Key Port byla uvedena nová řada nástrojů, které revolučním způsobem usnadňují práci v omezeném prostoru. TEM je vhodné kombinovat s novou generací endoskopického zobrazovacího systému Logic 4K. Více informací o kamerovém systému naleznete v záložce Laparoskopická věž.