Servis +420 225 001 532

CO2 a Thulium lasery

Lasery jsou obor, který nás prostě baví. Máme nejširší portfolio chirurgických laserů v ČR, od diodových laserů po CO2. Účinek laserového záření je závislý nejen na výkonu, ale především na vlnové délce tohoto záření. Od toho se poté odvíjí spektrum použití a vhodné indikace. Před tím, než nás oslovíte, je dobré ujasnit si, na co laser budete používat a hlavně proč. Rádi vám poradíme, jaký laser je vhodný pro daný typ výkonu nebo vám poradíme alternativní metodu v případě, že laser vhodný není.

Jak bylo uvedeno v úvodu, vlastnosti laserového záření definuje jeho vlnová délka. Tato délka v elektromagnetickém spektru definuje, v čem bude laserové záření pohlceno. Na obrázku níže jsou vyobrazeny různé typy laseru dle jejich vlnové délky a pohlcení této vlnové délky v konkrétní látce (voda/krev/pokožka).

Prvním z řady unikátních přístrojů je Thuliový laser Revolix, který je nabízený ve výkonech 15, 30, 120 a 200 W. Jedná se o laser s vlnovou délkou 2,1 mikronu, díky čemuž dosahuje kolaterálního poškození do 1 mm při zachování dobrých koagulačních účinků. Paprsek je veden pomocí skleněného vlákna, které je zafixováno v ručním manipulátoru. Díky tomuto systému s laserem je práce podobná elektrochirurgii nebo studenému skalpelu. Řada Thuliových laserů Revolix je unikátní svými vlastnostmi, stabilitou a dlouhou životností.

Zkušenosti z praxe

Přečtěte si o zkušenostech s Thuliem od českých neurochirurgů.

Druhým typem přístroje vhodným pro chirurgické aplikace je CO2 laser s vlnovou délkou 10,6 mikronu. Tento druh záření je přesný a vyznačuje se minimálním kolaterálním poškozením v řádech desetin milimetru. Jeho vlnová délka se nepřenáší sklem, proto se pro jeho přenos používají dutá vlákna nebo častěji odrazové zrcátko v kombinaci s mikroskopem nebo kolposkopem. Náš dodavatel společnost Limmer nabízí CO2 lasery o výkonech 30, 60 a 80 W. Přístroje se vyznačují zejména dlouhou životností a stabilitou, kde nastává nejčastěji problém těchto přístrojů. Laser obsahuje nový typ CO2 zdroje záření, který je chlazený vzduchem a díky tomu má přístroj velice kompaktní rozměry. Díky jednoduchému ovládání v češtině je každodenní pomocník na centrálních operačních sálech. Pro konzultaci, možnost vyzkoušení nebo více informací nás neváhejte kontaktovat.